DijitalEmlak Gayrimenkul

HABERLER

23 Mart 2019 / 18:56

KAZANÇLI BİR TOPRAK YATIRIMININ 10 SIRRI VARDIR.Arsa ve Arazi Yatırımı Nasıl Yapılır.

Bu aralartarla ve arsa yatırımıüzerine sualler almaya başladık ve de yatırımcı takipçilerimizden, arsa ve tarla yatırımı nasıl yapılırile ilgili önemli bilgiler vereceğiz.
Öncelikle herkesin merak ettiği arsa ve tarla yatırımı mantıklı mıdır?

KAZANÇLI BİR TOPRAK YATIRIMININ 10 SIRRI VARDIR.

1)Doğru Fiyattan Alım Yapılmalı:Mal alınırken kazanılır deyimi en çoktoprak alımlarıiçin geçerlidir. Doğru fiyattan alınmış bir toprak asla kaybettirmez. Unutmayalım ki yatırım kazancımızı alış fiyatınızbelirler.

2)Şehrin Gelişen Aksını Takip Etmek:Gelişim aksi yönündeki toprak yatırımı her zaman diğer bölgelerdeki yatırımlardan daha fazla kazandırır. Bunun için iyi bir araştırmanın yanı sıra, gelişimi iyi okuyabilmek de oldukça önemlidir. Bu husus da DijitalEmlak Arazi Uzmanı danışmanlarımız son derece titizlikle davranarak, aslında yatırımcıların uygulaması gereken araştırma faaliyetlerini profesyonel bir ekip işi bizzat deneyimli gayrimenkul danışmalarıyla piyasanın içinden en verimli ve en çabuk prim yapan özel bölgeler seçilmektedir. ZatenAraziUzmanı tercih sebebinin en önemli faktörlerinden biride budur.

3)İmar Planlarının Takibi:Doğru bir ürün alımı yapabilmek için imar planlarını çok ciddi bir şekilde incelemek gerekir. Bu konuda yatırımcı arkadaşların çok fazla bilgisi olmuyor maalesef, lakin yine Arazi UZMANIDijitalEmlak gayrimenkuldanışmanı arkadaşlarımız, yatırım bölgelerinin imar planlarını ciddi bir şekilde araştırarak müşterilerine bu özel hizmetten de faydalandırıyor.

4)Ateşli Alıcı Olmamak:Bir duyum almış olabilirsiniz, A veya B firmasının kampanyaları çok cazip gelmiş olabilir veya aynı bölgede çok kazanmış bir arkadaşınız olabilir. Lakin, siz Asla ateşli alıcı olmayın. Çünkü Unutulmamalıdır ki toprak asla bitmez ve de her zaman kazandırır.Neden ateşli alıcı olmayın diyoruz:
Çünkü Ateşli alıcılar hata yaparlar ve en kötüsü de değerinden pahalı alım yapabilirler.
Bu konuda da biz üstüne basa basa söylüyoruz:
Gelin DijitalEmlak ofisimize öncelikle çay kahve ikram edelim, Bizim yatırımcı müşterilerimize alalen arsa satmak gibi bir derdimiz yok, Çünkü sizde çok iyi biliyorsunuz ki,Arsa veya Tarlaveya diğer bir deyimle kıcasası toprak gayrimenkulü, yatırım işidir ve bu uzun, orta veya kısa vade de olabilir. Oyüzden bizler müşterilerimize hiçbir zaman dayatma yapmayız ve onlar için en uygun zamanı ve yatırım bölgesini seçeriz.

5)Planlar 3 zaman diliminde yapılmalı:Toprak yatırımlarına mutlak tavsiyemiz kısa,orta ve uzun vadeliplanlarda alımlar yaparak riski dağıtmaktır. Bakınız, normal şartlarda bir Gayrimenkul firması bu tarz da bilgileri paylaşmaz. Çünkü piyasa da görüyoruz ki, Ticaret hacminin hız kazanması için önüne gelen her parseli alıp satışa çıkaran firmalar var. Dolayısı ile bu bilgiler, bu tarz firmaların işine gelmez. Ama bizAraziUzmanı olarak kendimize güveniyoruz ve diyoruz ki; kar marjınızı arttırın. Kısa vadede ucuz alın, hızlı satın.. Orta vadede proje bölgesinden alın, değerlendirin veya satın. Uzun vadede ise büyük kazançları hedefleyin.

6)Merkezin Dışında, Merkezin çevresine odaklanmak:Gelişim merkezinde rantın büyüdüğü yerde risklerde o oranda artar. Kamulaştırma riskini de ele alınca, gelişimin merkezinden değil çevresinden alım yapmak her zaman daha avantajlı olacaktır.. Gelişim ivme yönünü görerek alım yapılacak çevreyi belirlemek gerekir. Biraz önce de bahsetmiştim, işte bu konuda da bizgayrimenkuldanışmanlarımıza ve ekibimize güveniyoruz.

7)Bazı Yatırımcılar da Kaçırdıklarına Üzülürler:Ateşli alıcı olmak ne kadar kötüyse, kaçan ürün için canını sıkmakta o kadar kötüdür. Unutmayalım ki her zaman doğru toprak yatırımı vardır. Kaçana üzülmek yerine fırsata odaklanmak gerekir.AraziUzmanında Fırsatlar bitmez. Çünkü bizim ekibimiz sadece ofiste değil, Saha da ve gerekli alanlar da, işte imar planları, Sanayileşme önceliği, Yatırım marjı gibi önemli konuları araştırarak önemli adımları atarız.

8)Bölge Gelişim Planlarını iyi
incelenmesi:Gelişim planları, yatırım aracınıza en fazla değer katacak parametrelerin başında gelir. Belediye , kamu, Hastane, Yola yakınlık, Fabrika, işte Sanayileşme vs gibi planlarını iyi takip etmek gerekir. İşte bu tarz planlamaların ve bölge gelişim rapor analizleri de Arazi Uzmanı olarak bizlerde mevcuttur. Bunların inceleme ve araştırmalarını bizlerle ofisimizde inceleyebilirler. Biz Müşterilerimize Bir Yatırımı verirken, o yatırımın avantajını da dezavantajını da söyleriz, Her zaman söylediğimiz gibi Dürüst ve ilkeli ticaret anlayışı güvene dayalı bir hukuka bağlıdır. Biz bunu neden yapıyoruz, çünkü Arazi Uzmanı olarak bizim yatırım araçlarımız ve çeşitliliklerimiz fazlasıyla var elimizde.
O yüzden kaçırdım diye üzülen yatırımcı arkadaşlara üzülmemeleri gerektiğini altına çizerek söylüyoruz. ÇünküAraziUzmanında Fırsatlar Hiçbir Zaman Bitmez.

9)Resmi İşlemlerinize Dikkat Etmek:“Ticaret ayrıdır, dostluk ayrı” diye bir söz var İşte bu söz asla unutulmamalı. Arazi Uzmanı değilde farklı bir firmadan da alım yapmış olabilirsiniz, hiç önemli değil ama biz firma olarak yatırımcıları uyarıyoruz, Kapora vermeden önce iyi düşünün, Tapu işlemlerinize özen gösterin, yatırım aracınızı Aldıktan sonra araştırma yapmayın.

10)Satış Zamanını iyi Belirlemek:Satış için çok acele de etmeyin, çok geç de kalmayın. Toprak yatırımlarının artışta olduğu ve de resesif (yani verimsiz ve düşüşte) geçen dönemleri vardır. Resesif dönemlerin başında iseniz satmanızı tavsiye ediyoruz lakin sonuna geldiğinizde beklemenizi tavsiye ediyoruz. tekrar artışa geçtiği maksimum noktada satışı gerçekleştirebilirsiniz.
Yine bu konuda da biz yatırımcılarımıza destek vermekten geri kalmıyoruz. Biz satış yaptıktan sonra selamı sabahı kesen bir firma değiliz, Yatırımcılarımıza, Satış teknikleri ile de alakalı profesyonel danışmanlarımız tarafından da yatırımcılarımıza destek veriyoruz.

11) Kendinize Güvenilir Bir Emlak Yatırım Danışman Firması Bulmak:Aslında bu adım ilk başta yapılması gereken bir adım çünkü bu adımı ilk etapta yaparsanız diğer on adımı sizin için daha kolay ve hızlı olacaktır. Bizde Arazi Uzmanı olarak diyoruz ki; gelin bu ilk adımı beraber atalım ve kalan tüm adımları sizin için bizler profesyonelce gerçekleştirerek, doğru ve kazançlı bir yatırımın mimarını başlatalım. Her zaman söylediğimiz gibi bizDijitalEmlak Arazi Uzmanıolarak tüm yatırımcı veya yatırıma meraklı herkesi öncelikle şirketimize çay ve kahve içmeye davet ediyoruz. Konuşmamın başında da dediğim gibi bizim amacımız insanlara Arsa satmak değil, Yatırımı kazançlı hale getirmek..
Önce Siz Kazanın.
Kalanı bize yeter.